null

Kocham cię - Teatr Komedia dla nastolatków

Drukuj otwiera się w nowej karcie
czarno-biała fotografia, scena z próby teatralnej; chłopak i dziewczyna siedzą naprzeciwko siebie, uśmiechają się
Próba do spektaklu "Kocham cię" | Autor: Marta Ankiersztejn

Stołeczny Teatr Komedia przygotował spektakl z myślą o nastolatkach. Współczesny dramat „Kocham Cię” jest spektaklem szczególnym – tym razem publiczność zasiądzie nie na teatralnej widowni, ale w szkolnych ławkach. Premiera 31 marca.

Przedstawienie jest przykładem “teatru w klasie” – modelu działania bardzo rozpowszechnionego w Niemczech. Prezentacja spektaklu w miejscu znanym młodym, w bezpośrednim kontakcie z publicznością, sprawia, że teatr staje się czymś naturalnym i bliskim.

Para aktorska – Olga Nowicka i Mikołaj Bańdo – wystąpią na „scenie” pod tablicą, wcielając się w parę przyjaciół – Lię i Juliana.  Spotkanie tej dwójki to okazja do przyjrzenia się różnym relacjom (uczuciowym, koleżeńskim, rodzinnym), zaś spektakl skłania do pytań: czym jest miłość? czy może trwać wiecznie? czy kocha się tylko na chwilę, a może wszystko to jest dużo bardziej skomplikowane? 

- czytamy na stronie Teatru Komedia.

Pierwsze pokazy „Kocham Cię” dla klas 7 i 8 odbędą się w Szkole Podstawowej nr 65 im. Władysława Orkana w Warszawie, a kolejne – w  innych szkołach na Żoliborzu.  

Dyrektorów szkół i nauczycieli zainteresowanych zaproszeniem przedstawienia do swojej placówki serdecznie zachęcamy do kontaktu (tel. 519-592-900, e-mail: pr@teatrkomedia.pl).

Komedia gra dla młodych

W Teatrze Komedia rozpoczęło się programowe poszerzanie repertuaru o spektakle dla młodych widzów, ofertę warsztatową, wydarzenia familijne, oraz działania edukacyjne i sąsiedzkie.

Kolejną propozycją Komedii przeznaczoną dla młodzieży, starszych dzieci i ich rodziców jest inscenizacja bestsellerowej książki „Pasztety, do boju!”  Clémentine Beauvais w reżyserii Magdaleny Miklasz. Premiera 3 czerwca.