null

Tereska K. w Teatrze Druga Strefa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
14.07.2022 20:00 - 14.07.2022 22:00
Na czerwonym okrągłym tle biały napis Teatr Druga Strefa
Teatr Druga Strefa | Autor: Materiały instytucji

Kolejka za chlebem, kolejka za mięsem, kolejka za papierem toaletowym. Szary człowiek stoi za drugim szarym człowiekiem. Zakupy pierwszej potrzeby, a czasem wymarzony cel, na który odkładałeś miesiącami, czekają daleko za zakrętem ulicy. Codzienność w PRL, której nikt nie wspomina z sentymentem. Staliśmy tak jeden za drugim, smutni, zmęczeni, bez nadziei na lepszą przyszłość, bez marzeń.

Tereska K. była inna. Wiedziała, że gdzieś tam jest lepszy świat, w którym ludzie są weseli, sklepy pełne towarów, a ulice wypełniają radosne okrzyki dzieci spacerujących w kolorowych, pięknych ubrankach. Tereska K. marzyła i nie traciła nadziei, że kiedyś ten świat zobaczy, że będzie szczęśliwa, że spełni swoje marzenia. Przyszła Solidarność, która po raz pierwszy przyniosła realną szansę na zmianę i ucieczkę od zatęchłego socjalizmu. Tereska K. nie rozumiała tych politycznych przepychanek i zawiłości, to był świat dorosłych. Pewnego szarego październikowego wieczora wszystko się zmieniło. Nastąpił cud, który przewartościował myślenie całego umęczonego narodu, a Teresce K. dał cel, do którego będzie teraz dążyć ze wszystkich sił, o którym będzie marzyć z całego, dziecięcego serca. Największym marzeniem Tereski K. jest od dzisiaj wyjazd do Rzymu, aby spotkać i dotknąć Papieża Polaka. Marzy aby otrzymać błogosławieństwo od samego Jana Pawła II.

Mangrova Teatro przeniesie nas do realiów PRL, gdzie proste dzisiaj marzenie dziecka o zagranicznym wyjeździe i spotkaniu swojego „idola” było prawdziwym wyzwaniem. Poznamy tajemnice Tereski K. zdradzane podczas sesji z psychoterapeutą. Poznamy jej miłosne zauroczenia oraz prześledzimy drogę do spełnienia jaj największego, życiowego marzenia. Celem autorów nie będzie jednakże pokazanie nam żmudnego zbierania pieniędzy na wyjazd czy zmagań w biurze paszportowym. Historia Tereski K. będzie próbą odpowiedzi na pytanie co pozostało dzisiaj w sercach Polaków z nauk i kultu Jana Pawła II. Czy poza setkami pomników, portretów i relikwii nadal w sercach Polaków znajdziemy miłość do polskiego papieża, którą zobaczymy w Teresce K.? Co pozostało z tamtej nadziei i szalonego wręcz entuzjazmu? Na te pytania będziemy wspólnie szukać odpowiedzi...

źródło: Teatr Druga Strefa

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.