null

"Testament Dziadersa" - premiera w Teatrze Rampa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
03.02.2022 19:00 - 03.02.2022 21:00

Pierwszy w historii Rampy skecz show – żywiołowy mix scen, piosenek i monologów połączonych tematem międzypokoleniowej konfrontacji.

Debiut reżyserski improwizatora, aktora i scenarzysty Mateusza Płochy oraz inauguracja Start-Up Comedy – nowego nurtu Rampy, w którym Teatr będzie poszukiwał nowych popandemicznych mutacji komedii, która łączy pokolenia i ludzi o różnych światopoglądach, gustach i wrażliwościach.

Na scenicznym ringu staną naprzeciw siebie generacje wychowane w różnych kontekstach i czasach, aby stoczyć bój o przyszłość świata i polskiego teatru.

Wśród nich wszechpotężni, tajemniczy i kontrowersyjni – dziadersi. Wychowani w zamierzchłych czasach przed epoką Internetu, Tik Toka, Instagrama oraz śniadań na mieście. Pomijani w marketingowych briefach i popkulturze, przywiązani do starego, wspaniałego świata, w którym kolejne nowości technologiczne napawają strachem i niezrozumieniem.
Sami dziadersi też wzbudzają przerażenie młodszego pokolenia jako pokolenie trzymające władzę, której nie chcą się pozbyć.
 
Czy uda się powstrzymać wojnę między generacjami i oswoić międzypokoleniowe waśnie? Tego wyzwania podejmie się Milenialka (Marta Podobas), która wkracza w świat Dziadersów, poznając ich zwyczaje, życie codzienne oraz przekonania, boleśnie zdając sobie sprawę, że w wielu kwestiach sama stała się do nich podobna...
 
Premiera spektaklu: 3 lutego 2022 r.
 
Źródło: strona Teatru Rampa