null

Recital Tova i wernisaż Ľudmiły Bubánovej w Hashtag Lab

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
25.05.2023 19:00 - 25.05.2023 20:00
grafika promująca wydarzenie
Hashtag Lab

Hashtag Lab zaprasza na multimedialny recital fletowy TOVA, będący efektem bliskiej współpracy flecistki Ani Karpowicz z kompozytorkami: Martą Śniady, Niną Fukuoką, Aleksandrą Kacą i Teoniki Rożynek. Koncert odbędzie się 25 maja o godz. 19.00. Po koncercie organizatorzy zapraszają na wernisaż Ľudmiły Bubánovej “Wieczorem nałożę jej twarz”.

Hashtag Lab zaprasza na multimedialny recital fletowy TOVA, będący efektem bliskiej współpracy flecistki Ani Karpowicz z kompozytorkami: Martą Śniady, Niną Fukuoką, Aleksandrą Kacą i Teoniki Rożynek. 

Każda z artystek, podejmując temat poszukiwania źródeł tożsamości, włożyła w utwory i interpretacje swoje osobiste doświadczenia, które - tak się złożyło - są doświadczeniami kobiet.

Tova to wspólne poszukiwania solistki oraz kompozytorek wokół wartości brzmieniowych fletu - zarówno akustyczne, związane z poszerzaniem i opracowywaniem współczesnych technik wykonawczych, jak i elektroniczne, związane z różnorodnymi technikami przetwarzania dźwięku żywego oraz nagranego.

Program Tova miał swoją cyfrową premierę na festiwalu Sacrum Profanum w 2020 roku, a pierwsze wykonanie sceniczne na festiwalu KODY w 2021 roku, od tamtej pory był prezentowany w Polsce, Niemczech i Norwegii. 

Po koncercie odbędzie się wernisaż wystawy Ľudmiły Bubánovej “Wieczorem nałożę jej twarz”. Wystawę prac Ľudmiły Bubánovej, która zostanie otwarta 25 maja o godz. 20:00, a 26 i 27 maja będzie można odwiedzać jej interwencyjną pop-up pracownię w godzinach 14:00 - 20:00. 

Więcej informacji na stronie Tova