null

Konkurs w TR Warszawa rozstrzygnięty

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Anna Rochowska | Autor: Karol Grygoruk

Anna Rochowska będzie nową dyrektorką TR Warszawa i pokieruje teatrem przez pięć kolejnych sezonów artystycznych. Tak zdecydowała komisja konkursowa podczas posiedzenia 9 stycznia. W konkursie startowały cztery osoby.

Komisja konkursowa uznała, że kandydatura Anny Rochowskiej  w najwyższym stopniu spełnia kryteria określone w Uchwale nr 3 z dnia 22 grudnia 2022 r.  

Przedstawiona przez kandydatkę koncepcja programowa jest spójna, wielopoziomowa, interesująca i dobrze zaplanowana

– tak swoją decyzję uzasadniła komisja konkursowa.  

Anna Rochowska to pedagożka teatru, związana z TR Warszawa od 1996 roku. Jest członkinią Stowarzyszenia Pedagogów Teatru, absolwentką Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, kursu dla Pedagogów Teatru TiSZ/Anex organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie oraz Podyplomowych Studiów dla Menedżerów Kultury na Wydziale Zarządzania UW, doktorantką w IS PAN. Wykłada na Wydziale Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. Na swoim koncie ma wiele projektów z zakresu pedagogiki teatru dla różnych grup odbiorców: dzieci, młodzieży, studentów, dorosłych i seniorów, jak również dla osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi. 

Komisja konkursowa obradowała w składzie: wiceprezydentka Warszawy, Aldona Machnowska-Góra, przewodnicząca komisji, Artur Jóźwik i Aneta Subda-Kamola z Biura Kultury jako przedstawiciele m.st. Warszawy; Redbad Klynstra-Komarnicki i  Andrzej Nowarski - przedstawiciele Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ewa Pilawska – przedstawicielka Stowarzyszenia Dyrektorów Teatrów, Juliusz Krzysztof Szuster – przedstawiciel Związku Artystów Scen Polskich – Stowarzyszenie, Maria Maj – przedstawicielka Teatru Rozmaitości oraz Katarzyna Gawryś – przedstawicielka OZZ Inicjatywy Pracowniczej TR Warszawa. 

TR Warszawa jest samorządową instytucją kultury. Siedziba główna teatru mieści się przy ul. Marszałkowskiej 8 i jest przez instytucję wynajmowana. Nowa siedziba TR Warszawa powstanie przy placu Defilad.

Załączniki: