null

Lubimy warszawskie kina studyjne

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Syrenka stylizowana Marylin Monroe na czarnym tle obok białych napisów w otoczeniu błękitnych rozbłysków.
Autor: Julia Fukiet

Już po raz drugi stołeczne kina włączają się we wspólną akcję Tydzień Warszawskich Kin Studyjnych, dofinansowaną przez Miasto Stołeczne. W programie nie tylko seanse kinowe, ale także muzyka na żywo, wystawa, ciekawe rozmowy, warsztaty filmowe.

W tym roku Tydzień Warszawskich Kin Studyjnych to imponujący repertuar nagrodzonych tytułów na festiwalach filmowych i moc wydarzeń okołofilmowych. W akcji bierze udział 14 stołecznych kin: Amondo, Atlantic, Elektronik, Iluzjon, Luna, Praha, Kinoteka, Kultura, Muranów, Kino Syrena Muzeum Warszawy, Stacja Falenica, Kino Świt, U-jazdowski, Wisła. 

Oficjalne otwarcie w poniedziałkowy wieczór w kinie Muranów, gdzie pokazany zostanie film “W trójkącie” w reż. Rubena Östlunda, obraz, który zdobył Złotą Palmę na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. 

Łącznie warszawska publiczność zobaczy dziewięć przedpremierowych seansów, a po projekcjach weźmie udział w siedmiu spotkaniach z twórcami. W programie Tygodnia także najlepsze, nagradzane krótkie metraże, seans z audiodeskrypcją polskiego debiutu fabularnego pt. Słoń, najlepszego tytułu na Polskim Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Będzie seans niemego filmu z muzyką na żywo, prelekcje dla starszych kinomanów, a dla młodszych – warsztaty filmowe.

Cały program wydarzenia można znaleźć w wybranych kinach i na FB Tygodnia Warszawskich Kin Studyjnych.