null

Jednolite płace w warszawskich bibliotekach

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Półki z książkami oraz płytami CD w miejskiej bibliotece publicznej przy ulicy Marszałkowskiej 55/73
Autor: m.st. Warszawa

W odpowiedzi na postulaty środowiska bibliotecznego Miasto Stołeczne Warszawa wdraża zapowiadane regulacje płac w bibliotekach publicznych. Decyzję w tej sprawie podjęli stołeczni radni na sesji 17 listopada.

W tym roku Biuro Kultury przeprowadziło całościowe badanie pensji wszystkich osób zatrudnionych w bibliotekach, którego wynikiem była propozycja wprowadzenia jednolitych stawek pensji we wszystkich dzielnicach oraz podwyżki.   

Na ten cel zostanie przeznaczone jeszcze w tym roku prawie 4 mln złotych, a w 2023 – ponad 9 mln złotych. Podwyżki zostaną wypłacone z wyrównaniem od sierpnia. 

Biblioteki publiczne m.st. Warszawy

Stołeczne biblioteki to ważne na mapie Warszawy instytucje kultury. W ich zasobach można znaleźć wiele nowości książkowych, w wersji papierowej i elektronicznej, audiobooki i filmy, tytuły dla każdego, w każdym wieku.

Warszawska sieć biblioteczna to 18 bibliotek dzielnicowych, ponad 200 placówek, około pięciu milionów woluminów. Dzięki wspólnej identyfikacji wizualnej, sygnowanej charakterystyczną literą „B”, stała się rozpoznawalną marką, za którą stoi profesjonalizm pracowników i otwartość na potrzeby mieszkańców.