null

Festiwal kina ukraińskiego - znamy już program

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Niebieskie napisy i grafika na jasnoniebieskim tle.

7. Ukraina! Festiwal Filmowy zbliża się wielkimi krokami! Na stronie wydarzenia jest już dostępny szczegółowy program, a od środy 28 września można będzie kupować bilety i karnety na festiwalowe pokazy.

Ostatnie dziewięć lat to najbardziej owocny okres w kinematografii ukraińskiej od czasów odzyskania niepodległości w 1991 roku. Kino ukraińskie z roku na rok budzi coraz większe zainteresowanie międzynarodowych festiwali, krytyków filmowych oraz widzów. W programach siedmiu edycji festiwalu Ukraina! znalazły się pokazy najważniejszych i nagradzanych filmów ukraińskich z ostatnich lat, spotkania z twórcami, plebiscyt publiczności na najlepszy film festiwalu, warsztaty kuchni ukraińskiej, projekcje i zajęcia dla dzieci, koncerty oraz wystawy.

Na tegoroczny festiwal Ukraina! złożą się następujące sekcje: OBLICZA UKRAINY, KOBIECE HISTORIE, MARIUPOL, SZTUKA WOLNOŚCI oraz KONKURS NA NAJLEPSZY FILM KRÓTKOMETRAŻOWY. Szczegółowy program jest dostępny na stronie UFF. Wkrótce pojawią się tam również informacje o wydarzeniach towarzyszących.

W środę 28 września o godz. 12 ruszy sprzedaż biletów i karnetów.