null

Poznajmy się w Warszawie | Познайомимось у Варшаві | Let’s meet in Warsaw - seria spotkań i warsztatów w Muzeum Warszawy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
09.04.2022 11:00 - 25.06.2022 20:00

„Poznajmy się w Warszawie” to pierwsza edycja projektu skierowanego do nowych mieszkańców Warszawy, którzy w ostatnich tygodniach lub miesiącach znaleźli tutaj swoje miejsce. Muzeum Warszawy serdecznie zaprasza nowych sąsiadów i nowych widzów.

Spotkania dla nowych mieszkańców i mieszkanek Warszawy przewidują, m.in.: warsztaty rodzinne, nauka języka polskiego, konsultacje z ekspertami.
W cyklu siedmiu spotkań będą opowieści Warszawie, przybliżanej z wielu perspektyw. Muzeum chciałoby równocześnie stworzyć platformę twórczej wymiany, słuzącej blizszemu poznaniu i wspólnemu spędzeniu czasu.
Podczas kulturowo-językowych warsztatów rozmowy o dzisiejszej Warszawie oraz jej historii splotą się z praktyczną nauką języka polskiego. Będzie to okazja zarówno do słuchania opowieści, wspólnego działania, nauki słówek, jak i swobodnych rozmów przy kawie.
Drugim ważnym aspektem cyklu będą konsultacje z ekspertami, które pomogą odnaleźć się w nowym mieście i przybliżą praktyczne aspekty systemu prawnego, edukacyjnego czy zdrowotnego. Będzie na nich można uzyskać wsparcie psychologiczne czy porady zawodowe. Tematy i zakres konsultacji będą wynikać z realnych potrzeb uczestników, które zbadamy podczas pierwszego spotkania.
Spotkania mają charakter rodzinny – są otwarte dla reprezentantów wszystkich pokoleń.

kwiecień – czerwiec 2022 r., 2 soboty w miesiącu, w różnych oddziałach Muzeum Warszawy
Język: polski + wsparcie językowe (ukraiński, angielski, rosyjski)