null

Wybierz z nami ulubioną warszawską księgarnię

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Głosowanie na ulubionaksiegarnia.waw.pl

Już można oddać głos w plebiscycie Ulubiona Księgarnia Warszawy. Po raz trzeci warszawianki i warszawiacy wybiorą niezależne miejsca, które mają atrakcyjną ofertę księgarską, wyróżniają się klimatyczną atmosferą i najlepiej zachęcają do czytania. Zachęcamy do głosowania!

Księgarnie niezależne to ważne miejsca na kulturalnej mapie stolicy. Zajmują się nie tylko sprzedażą książek, ale też organizują spotkania autorskie, debaty, koncerty, pokazy filmów. W Warszawie jest około stu takich miejsc. Warto je wspierać i odwiedzać przez cały rok. 

Tegoroczna edycja plebiscytu „Ulubiona Księgarnia Warszawy” trwa od 25 lipca do 4 września. Jedna osoba może oddać jeden głos i dodatkowo wyrazić opinię o swoim ulubionym miejscu na stronie ulubionaksiegarnia.waw.pl. Dla autorów i autorek najciekawszych recenzji przewidziano upominki książkowe.

Pięć księgarń z najwyższą liczbą głosów otrzyma nagrody pieniężne (łączna pula to 70 000 zł) oraz tytuł „Ulubionej Księgarni Warszawy 2022”.   

Wspieramy niezależne księgarnie 

Nagroda m.st. Warszawy „Ulubiona Księgarnia Warszawy” to jedno z działań wspierających stołeczną kulturę. Głosy oddane na ulubione niezależne księgarnie mogą im realnie pomóc. Warszawa jest fundatorem nagrody. Od 2020 roku organizuje plebiscyt wspólnie z partnerami: Polską Izbą Książki, Biblioteką Analiz oraz Stowarzyszeniem Księgarzy Polskich Okręg w Warszawie.