null

Uroczyste rozświetlenie neonu na murze Muzeum Fryderyka Chopina

Drukuj otwiera się w nowej karcie
01.10.2021 19:00 - 01.10.2021 20:00

Chopinowski neon zabłyśnie w Międzynarodowy Dzień Muzyki!
Warszawa jest miastem Fryderyka Chopina. To tutaj mieszkał młody artysta, tutaj okrzyknięto go „cudownym dzieckiem”, tutaj uczył się, komponował i po raz pierwszy się zakochał.

Prócz miejsc, w których bywał Fryderyk, w Stolicy znajduje się „centrum chopinowskie” przy ulicach Tamka i Okólnik: nowoczesny, przeszklony budynek Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, w którego szybach odbija się barokowy Zamek Ostrogskich, siedziba Muzeum Fryderyka Chopina, z największą na świecie kolekcją obiektów związanych z kompozytorem. Nieopodal ulokowany jest też Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina.

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina postanowił dodać blasku centrum chopinowskiemu. Do zamkniętego konkursu na chopinowski neon zaprosił warszawskich projektantów. W głosowaniu wzięło udział ponad 4 tysiące użytkowników mediów społecznościowych. Zwyciężył projekt Anny Libery i Jana Strumiłło – inspirowane Etiudą C-dur op. 10 choreograficzne przedstawienie kolorowych dłoni na klawiaturze.
Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozświetlenie chopinowskiego neonu 1 października – w Międzynarodowy Dzień Muzyki oraz w przededniu inauguracji XVIII Konkursu Chopinowskiego.

źródło: Muzeum Chopina