null

Nie znajdziemy nigdy ciszy i przystani. Tuwim, Wajnberg, inspiracje

Drukuj otwiera się w nowej karcie
08.12.2023 18:00 - 08.12.2023 19:30
Księgarnia Czarnego, Jana Pawła II 45A lok. 56, wejście od Nowolipki
Grafika zapowiadająca wydarzenie: Tuwim Wajnberg Inspiracje
Instytut Mieczysława Wajnberga

Instytut Mieczysława Wajnberga zaprasza z okazji 104. urodzin patrona na specjalne wydarzenia - muzyczne i literackie. W urodzinowy wieczór, 8 grudnia, odbędzie się spotkanie w księgarni Czarnego, a dwa dni później - spacer po terenie małego getta śladami Mary Berg. Projekt finansuje m.st. Warszawa.

W urodzinowy piątek spotykamy się w Księgarni Czarnego na warszawskiej Woli - to właśnie tam będziemy najpierw rozmawiać o wyjątkowej relacji Wajnberga z twórczością Tuwima, o tym jak przekłada się słowo na muzykę, a także o znaczeniu poezji Juliana Tuwima dla mieszkańców i mieszkanek warszawskiego getta.

Tego wieczoru zabrzmią dwa cykle pieśni: „Biblia cygańska” op.57 i „Stare listy” op.77 w opracowaniu Marii Sławek i wykonaniu Ewy Leszczyńskiej (sopran), Katarzyny Budnik (altówka), Marcina Zdunika (wiolonczela) i Marii Sławek (skrzypce).

W niedzielę 10 grudnia o godzinie 11:00 organizatorki zapraszają na spacer po terenie małego getta śladami Mary Berg, który poprowadzi Agnieszka Kuś. Tego samego dnia zostanie opublikowany na stronie Instytutu specjalny ebook.

Szczegóły na stronie Instytutu Wajnberga.