null

Nowe centrum kultury na Ursynowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Nowe warszawskie miejsce kultury otwiera swoje podwoje. W ten weekend wszyscy mile widziani w Ursynowskim Centrum Kultury Alternatywy.

UCK chce się jak najlepiej zaprezentować sąsiadom z dzielnicy oraz gościom z innych części miasta, dlatego ten weekend upłynie pod znakiem dobrej zabawy. Będzie muzyka, teatr, próbne zajęcia edukacyjne, atrakcje dla młodszych i starszych. Wszystko to, co już wkrótce znajdzie się w regularnym programie wydarzeń "Alternatyw". 

Jak wiadomo, Ursynów to kolebka rapu, dlatego w programie inauguracji nie mogło zabraknąć koncertu ikony gatunku – duetu Płomień 81, którego członkowie, Pezet i Onar, wielokrotnie podkreślali swoje ursynowskie korzenie. Płomień zagra na placu obok „Alternatyw” w piątkowy wieczór (start o godz. 20:00).

W sobotę 18 września zaplanowano występ gwiazd muzyki popularnej. O 18:00 wystąpi czerpiąca z bigbitu Ania Rusowicz, a o 19:30 na scenie plenerowej pojawi się największy zwycięzca ostatniej gali Fryderyków – energetyczny i elektryzujący Krzysztof Zalewski.

W sobotę w "Alternatywach" trwać będzie dzień otwarty: w południe w salach edukacyjnych rozpoczną się zajęcia próbne, o godz. 13 w specjalnych namiotach przed wejściem głównym ruszą zajęcia naukowe, ekologiczne, rękodzieła i wiele innych. Z kolei o 14:00 na scenie plenerowej rozpocznie się koncert „Bajkowe piosenki”, w programie którego znajdą się utwory z filmów i bajek dla dzieci. Po koncercie wystąpi Teatr Pantomimy Mimo z przedstawieniem „Pan i Pani O!”.

Niedziela upłynie pod znakiem sztuki teatralnej. O godz. 11:00 Teatr Baj wystawi w sali kameralnej spektakl dla dzieci „Kto rozśmieszy pechowego nosorożca”, a o 18:00, zespół Teatru Syrena zagra na głównej scenie „Alternatyw” przebojowe przedstawienie muzyczne „Rodzina Addamsów”. Bezpłatne wejściówki na oba spektakle będzie można otrzymać 18 września, podczas dnia otwartego.

UCK "Alternatywy" to nowoczesna, wyczekiwana przez mieszkańców dzielnicy instytucja kultury. Jej misją jest promowanie istotnych zjawisk z obszaru muzyki, filmu, teatru, literatury i sztuk wizualnych, a także szeroko pojęta edukacja kulturalna skierowana do wszystkich grup wiekowych. W nowoczesnym budynku przy ul. Indiry Gandhi 9 od rana do późnych godzin wieczornych będą odbywały się warsztaty, spektakle teatralne, koncerty, seanse filmowe, debaty oraz spotkania autorskie.

Nazwa instytucji, wybrana przez mieszkańców Ursynowa, nawiązuje do słynnego serialu Stanisława Barei „Alternatywy 4”, jednak oznacza też bogatą i przekrojową ofertę kulturalną, dającą liczne możliwości spędzania czasu wolnego i osobistego rozwoju.