VII Międzynarodowy Festiwal Ulicznych Teatrów Lalkowych

03.09.2022 12:00 - 04.09.2022 17:00
Ukośne napisy na tle zdjęcie widowni ulicznej.
Lalka na Scenie 2022

VII Międzynarodowy Festiwal Ulicznych Teatrów Lalkowych „Lalka na Scenie 2022”, odbędzie się 3 i 4 września na Rynku Nowego Miasta. Mistrzowie teatru ulicznego z Europy znów oczarują warszawską publiczność. Wydarzenia festiwalowe adresowane są do młodego i dorosłego widza. Wszystkie propozycje festiwalowe są bezpłatne.

Podczas już siódmej edycji Festiwalu w Warszawie wystąpią wybitni artyści teatru ulicznego
z Europy. Mistrzowie podczas spektakli ożywią na swoich teatralnych scenach i parawanach marionetki oraz pacynki, zabytkowa katarynka rozbrzmiewać będzie między kamienicami Rynku, a pomiędzy spektaklami będzie można poznać tajniki ulicznego teatru „od kuchni”. W ramach tegorocznego programu odbędzie się także premiera spektaklu w wykonaniu wybitnego polskiego artysty Roberta Porozińskiego. Tylko podczas tego Festiwalu będzie można także zobaczyć ponad 100-letnią marionetkę Gašparko – jedną z najstarszych na świecie nadal grających marionetek. Natomiast w niedzielę (4.09. godz.14.30) do nieba pofruną festiwalowe gołębie od Zbyszka Winiarka dla publiczności. W sobotę i w niedzielę Festiwal rozpocznie się o godz. 12.00., a każdy spektakl grany będzie o pełnej godzinie.

VII Międzynarodowy Festiwal Ulicznych Teatrów Lalkowych.

Sprawdź lokalizację na mapie