null

Kino w domu, czyli festiwale na VOD Warszawa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Kadr z filmu "Golda" - na pierwszym planie starsza, siwa kobieta, w tle ludzie pochylający się nad urządzeniami. Napis GOLDA
Nagroda publiczności 21. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej

Ukraina! Festiwal Filmowy, Let's Doc, Kamera Dawida - na platformie VOD Warszawa można tej jesieni oglądać filmy z warszawskich festiwali. Fabuły, dokumenty, krótkie metraże, animacje, filmy dla małych i dużych - jest w czym wybierać!

Kamera Dawida

W Warszawie dobiegł właśnie końca 21. Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej Kamera Dawida, w niedzielę 29 października odbył się finałowy wieczór i ogłoszone zostały tytuły nagrodzonych filmów. Od 1 listopada wybrane produkcje można będzie obejrzeć online. Już teraz są tam dostępne filmy z poprzednich edycji festiwalu – dokumenty, filmy fabularne, zarówno polskie jak i zagraniczne.  

Ukraina! Festiwal Filmowy

24 października w Warszawie zakończył się festiwal kina ukraińskiego, ale wybrane tytuły można wciąż oglądać online. Na VOD Warszawa dostępne są m.in filmy, które brały udział w konkursie głównym 8. Ukraina! Festiwal Filmowy – “Luksemburg, Luksemburg” (nagroda publiczności 8.U!FF), “Kamień. Papier. Granat” (wyróżnienie dla filmu) czy “Do you love me?” (wyróżnienie dla najlepszej aktorki, Kariny Khymchuk). 

Na VOD Warszawa warto też obejrzeć zdjęcia składające się na towarzyszącą festiwalowi wystawę “Kultura vs wojna”. Są na niej zaprezentowane zdjęcia Serhija Mykhalchuka (operatora, który służy w Siłach Zbrojnych od pierwszych dni pełnoskalowej inwazji) oraz Konstantina i Vlady Liberovyh - wojskowych fotografów dokumentalnych. 

Coś dla młodych

Let’s Doc, czyli pierwszy festiwal filmów dokumentalnych w całości dla młodych i o młodych, odniósł kinowy sukces. Po zakończeniu części stacjonarnej festiwalowe seanse przeniosły się na VOD Warszawa. Tam dostępnych jest kilkadziesiąt filmów, podzielonych na sekcje tematyczne oraz pogrupowane wg sugerowanego wieku odbiorców. Gorąco polecamy!