null

Białoruski Volny Chor – koncert w Domu Kultury Kadr

Drukuj otwiera się w nowej karcie
20.05.2022 19:00 - 20.05.2022 21:00
Zdjęcie członków zespołu Volny Chor w białych strojach i białych maskach. Na czarno nazwa zespołu: "Volny Chor", z powiewającą flaga ukraińską i narodową flagą białoruską, dookoła napisy cyrylicą.
Volny Chor – koncert w DK Kadr

W warszawskim Domu Kultury Kadr Volny Chor zagra wyjątkowy koncert solidarnościowy dla Ukraińców. Za niezależną działalność artystyczną musieli uciekać z Białorusi. Po sfałszowanych przez Łukaszenkę wyborach prezydenckich w 2020 roku i fali brutalnie stłumionych protestów Wolny Chór trafił do Polski. Tutaj muzyką i patriotycznym słowem wspierają nie tylko swoich rodaków, ale również walczącą Ukrainę.

Naród białoruski żarliwie wspiera braci ukraińskich w walce z rosyjską agresją. W tej wojnie Ukraińcy walczą nie tylko o swoją wolność, ale także o wolność wszystkich tych, którzy chcą zachować swój język, tożsamość oraz prawo do pozostania sobą. Nie poddamy się!

Wolny Chór dał szereg koncertów na rzecz Ukrainy. Przygotowano specjalny program w języku ukraińskim, gdzie dajemy wyraz naszej jedności i solidarności! I mamy nadzieję, że słuchacze od razu to poczują.
 
źródło: Dom Kultury Kadr

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.