null

Na horyzoncie kolejne konkursy na kulturę

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Widok na panoramę Warszawy znad brzegu Wisły - na pierwszym planie rowerzysta stojący na brzegu rzeki, w tle widać Pałac Kultury i Nauki i inne wieżowce w centrum miasta. Napis Konkursy dla organizacji pozarządowych Różnorodna Warszawa
Autor: m.st. Warszawa

Warszawa zachęca organizacje pozarządowe do zgłaszania projektów działań w zakresie kultury, dziedzictwa kulturowego, edukacji kulturalnej i organizacji festiwali. Jeszcze w listopadzie ogłosimy aż sześć konkursów dotacyjnych o łącznym budżecie prawie 48 milionów złotych.

Konkursy wieloletnie
Jeszcze w tym miesiącu ogłoszone zostaną konkursy 3-letnie: Organizacja największych warszawskich festiwali artystycznych i kulturalnych – budowanie wizerunku Warszawy jako miasta kultury o randze europejskiej oraz Organizacja warszawskich festiwali artystycznych i kulturalnych – budowanie wizerunku Warszawy jako miasta kultury – każdy z nich ma budżet 18,6 mln zł. Ogłoszony zostanie także nabór do 3-letniego konkursu Edukacja Kulturalna w Warszawie, z budżetem 3,9 mln zł. 

Konkursy roczne
Także w listopadzie rozpocznie się nabór do trzech konkursów rocznych: Dziedzictwo kulturowe Warszawy (budżet 400 tys. zł), Różnorodna Warszawa (budżet 1,2 mln zł) i Kultura Warszawy – dzieła, projekty, wydarzenia (budżet 5 mln zł).