null

W pętli ryzyka i fantazji - Kino letnie w Komunie Warszawa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
07.07.2022 21:30 - 07.07.2022 23:00
W tle zdjęcie dwoja ludzi z ogrodem w tle, na biało tekst: "Komuna Warszawa, Kino letnie, W pętli ryzyka i fantazji, reżyseria Ryûsuke Hamaguchi, 7 lipca, godzina 21:30".
W pętli ryzyka i fantazji w Komunie Warszawa

Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na ubiegłorocznym Berlinale film, który obok głośnego "Drive My Car" (nagrody w Cannes i oscarowy faworyt, będący adaptacją opowiadania Murakamiego), stał się przepustką do czołówki światowych filmowców dla Ryûsuke Hamaguchiego.

Bohaterki "W pętli ryzyka i fantazji" wciąż powracają: do zakończonego romansu, błędu z przeszłości, miasteczka, w którym przeżyły pierwszą miłość. Ale to także podróż ku narastającemu poczuciu niesamowitości, bo film, który zaczyna się jak klasyczna obyczajowa historia, niespiesznie przesuwa się w stronę science fiction. Hamaguchi kręci kołem fortuny z mistrzowską wprawą, a zrealizowane głównie we wnętrzach sceny są fenomenalnymi, zniuansowanymi portretami relacji. Błyskotliwym obserwacjom i dyskretnemu poczuciu humoru towarzyszy melancholia, która sprawia, że film staje się cichym westchnieniem nad naszą niedoskonałością.

źródło: Komuna Warszawa

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.