null

Spędź wakacje w Fotoplastikonie Warszawskim

Drukuj otwiera się w nowej karcie
dzieci oglądają zdjęcia w fotoplastikonie, widoczny profil małej dziewczynki z długimi włosami patrzącej na wyświetlany slajd
Autor: Michał Zajączkowski

Wakacje to czas podróżowania i odkrywania nowych miejsc, kultur, zwyczajów. Ale nie wszyscy mają możliwość wyjechania poza swoje miejsce zamieszkania, dlatego w tegoroczne letnie ferie Fotoplastikon Warszawski zaprasza najmłodszych w podróż dookoła świata. Wstęp wolny!

W każdym tygodniu wakacji „zabierzemy” dzieci do innego kraju – poprzez niesamowite opowieści podróżników, książki, artystyczne zabawy oraz budowanie z uwielbianych przez wszystkich klocków.

W czerwcu, lipcu i sierpniu uczestnicy spotkań odwiedzą Ukrainę, Grecję, Turcję,  Japonię, Indie, Maroko, Australię, Nikaraguę. Ta niesamowita podróż zacznie się już 28 czerwca, a spotkania będą odbywać się w środy, czwartki i piątki w godz. 11.30 – 13.00

ŚRODY – w podróż zabiorą uczestników zajęć książki (m.in. seria książek pt. „Świat dla Dociekliwych”  z „Wydawnictwa Dwie Siostry”), dzięki którym w sposób nieograniczony będą one wędrować w czasie i przestrzeni. Podczas warsztatów dzieci „zwiedzą” różne kraje, a kierunek tych podróży będą wyznaczały bajki, egzotyczne potrawy, zwyczaje, znani ludzie. Spotkania składają się z dwóch części: literackiej i plastycznej. Warsztaty poprowadzi Joanna Michalska – artystka, animatorka.

CZWARTKI – kreatywne zajęcia z wykorzystaniem klocków pobudzające dziecięcą ciekawość i pomysłowość. Warsztaty podzielone będą na 2 części: w pierwszej części uczestnicy, korzystając z zestawów oraz instrukcji Bricks 4 Kidz, będą budować obiekty charakterystyczne dla danego państwa, w drugiej części będą korzystać z zestawów klocków zawierających zasilacze i silniczki, dzięki którym swoje modele będą mogli samodzielnie wprawić w ruch. Warsztaty poprowadzi: Bricks 4 Kidz.

PIĄTKI – razem z podróżnikami dzieci będą odkrywać kraje poprzez zabawę, która angażuje zmysły, pozwala przeżyć przygodę, wychowuje i uczy. Nasi prowadzący stworzą atmosferę odległych zakątków globu, wykorzystując własne zdjęcia, etniczną muzykę, stroje, instrumenty, rekwizyty i eksperymenty. Warsztaty poprowadzą podróżnicy z grupy „Poznajemy świat”.

Wstęp wolny, zapisy mailowo – rejestracjafw@1944.pl – lub telefonicznie 22 629 60 78.

Szczegóły na stronie Fotoplastikonu Warszawskiego.