null

Długi jesienny weekend ze sztuką

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autor: Karol Radziszewski

Prawie czterdzieści wystaw w 33 prywatnych galeriach sztuki. Jak co roku, w ostatni weekend września odbywa się Warsaw Gallery Weekend. W programie spotkania z artystami i artystkami, kulturalne spacery i wydarzenia specjalne.

Warsaw Gallery Weekend jest jednym z największych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzeniem poświęconym sztuce współczesnej. Premierowe wystawy będą aktualnym i przekrojowym przeglądem nowej sztuki, zaprezentują nie tylko polskich, ale i zagranicznych twórców. W WGW 2022 wezmą udział galerie z Warszawy, Poznania, Gliwic i
Wrocławia.

Prace artystek i artystów komentują różne dziedziny życia – odnoszą się do sytuacji politycznej, społecznej, zmian klimatycznych, niepewnej przyszłości i uniwersalnych tematów humanistycznych. 

W ramach tegorocznej edycji po raz kolejny odbędzie się Środkowo-Europejska Platforma Sztuki Współczesnej. Program merytoryczny spotkania w tym roku skupi się na sztuce video, odbędą się panele dyskusyjne oraz pokazy filmowe w kinie Amondo.

Podczas Warsaw Gallery Weekend na hasło WGW można będzie bezpłatnie zwiedzić wystawy w Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Galerii Studio.