null

Wielkie czytelnicze święto w sercu Warszawy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Magazyn ułożony na stoliku we wnętrzu Pawilonu Warszawy na MTK
Pawilon Warszawy na Międzynarodowych Targach Książki

Od dziś do niedzieli w centrum stolicy - w Pałacu Kultury i Nauki i na Placu Defilad - odbywać się będą Międzynarodowe Targi Książki. Zapraszamy do Pawilonu Warszawy na specjalne, m.in. spotkania z autorkami i autorami książek nominowanych do Nagrody Literackiej i Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Koniecznie złapcie też nasz magazyn Stolica Literatury!

Pawilon Warszawy (stoisko G2) to miejsce, które warto odwiedzić w czasie trwania Miedzynarodowych Targów Książki (23-26 maja). Będą tam dostępne książki nominowane i nagradzane w konkursach Nagroda Literacka m.st. Warszawy, Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego oraz Nagroda Historyczna m.st. Warszawy im. Kazimierza Moczarskiego. W programie m.in. warsztaty rodzinne, plastyczne, a nawet detektywistyczne, spacery i rozmowy z ulubionymi autorami i autorkami. Będzie okazja zapolować na autografy!

Stolica Literatury

W Pawilonie Warszawy koniecznie weźcie jeden z egzemplarzy niepowtarzalnego, wydawanego  tylko raz w roku, magazynu “Stolica Literatury”. Tegoroczna edycja zwraca uwagę na literacką stronę stołecznej przyrody. W magazynie znajdziecie m.in. felieton Olgi Wróbel, która patrzy na Warszawę przez lekturę miejskich opisów przyrody w książkach dawnych i współczesnych. Będą też ilustracje, żarty rysunkowe, komiks i coś dla dzieci. Magazyn jest bezpłatny! 

Biodróże z Michałem Książkiem

Już w pierwszym dniu Targów można będzie dołączyć do “biodróży”, czyli pieszej wycieczki, którą poprowadzi Michał Książek, autor “Atlasu dziur i szczelin”, który ma nominacje do Nagrody Literackiej oraz Nagrody Kapuścińskiego. 

Biodróż pozwala na nowo zobaczyć miejsca uważane za znajome i nieciekawe, jak gdyby raz jeszcze je zamieszkać. Można rozpocząć w każdym miejscu o każdej porze roku i dobry (również nocą, a nocna biodróż to biokturn).

Zbiórka na spacer z Michałem Książkiem - przed Pawilonem Warszawy, na Placu Defilad, w czwartek o godz. 17.00.

Dzień Reportażu

W sobotę 25 maja na Międzynarodowych Targach Książki królować będzie reportaż. Tego dnia zaplanowane są spotkania ze wszystkimi nominowanymi do Nagrody im. Ryszarda Kapuścinskiego (spotkania odbędą się w Sali Goethego), a wieczorem dowiemy się, kto zdobędzie Nagrodę. Gala w Teatrze Studio będzie transmitowana – na FB Nagrody Kapuścińskiego i na VOD Warszawa (bezpłatnie!).