null

Warszawa pozostanie z Dialogiem

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Przedstawiciele m.st. Warszawy oraz pisma Dialog we wnętrzu Teatru Dramatycznego Trzymają wspólnie planszę z napisem #Pozostańmywdialogu
Warszawa z "Dialogiem" | Autor: Fot. Szymon Pulcyn

Miasto wesprze projekt alternatywy wydawniczej na czas kryzysu wywołanego mianowaniem - wbrew woli zespołu - redaktora naczelnego miesięcznika „Dialog”. Do końca roku ukażą się trzy numery „Dialogu Puzyny” z tekstami autorów i autorek, odmawiających współpracy z pismem pod kierunkiem Antoniego Wincha.

Dla Warszawy jest czymś naturalnym, że Miasto staje się partnerem ważnych działań kulturalnych, zwłaszcza o charakterze krytycznym. Robimy wiele, żeby zachować wolność kultury, choć sytuacje polityczna i finansowa temu nie sprzyjają

– mówi Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydentka m.st. Warszawy.

W każdym z numerów znajdą się teksty dramatyczne (polskie i zagraniczne) oraz rozmowy, eseje, felietony. Pierwszy z tych numerów będzie miał charakter monograficzny – poświęcony zostanie przejmowaniu instytucji kultury przez polityków PiSu po 2015 roku. Publikacje będą dostępne w dwóch wersjach: drukowanej oraz ebookowej. Zostanie także założona strona internetowa, na której udostępniona będzie większość tekstów opublikowanych w piśmie.

„Dialog” od początku istnienia (1956) wydawany był w Warszawie i przyczyniał się do rozwoju dyskusji teatralnej, nie tylko w środowisku warszawskim. Wsparcie „Dialogu Puzyny” jest próbą zachowania ciągłości najlepszych tradycji pisma.