null

Święto muzyki współczesnej - Warszawska Jesień 2021

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dwa plakaty obok siebie. Po lewej stronie plakat Warszawskiej Jesieni: Niebieskie koło z wyciętymi dwoma małymi prostokątami na czerwonym tle. Obok ukośnie niebieski wąski prostokąt. CZarnr napisy wzdłuż dolnej i górnej krawędzi. Po prawej stronie plakat Małej Warszawskiej Jesieni: Niebieska grafika na czerwonym tle symbolizująca tarczę strzelecką z zaznaczonymi punktami trafień. Czarne napisy wzdłuż górnej i dolnej krawędzi.

64. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień" potrwa od 17 do 25 września

Warszawska Jesień jest festiwalem zasłużonym, z ogromną tradycją, czymś w rodzaju świadka historii. Jest to jedyny w Polsce festiwal o randze i skali międzynarodowej poświęcony muzyce współczesnej, przez wiele lat jedyna tego rodzaju impreza w środkowej i wschodniej części Europy. Wciąż jest organizmem żywym, rozwija się i ma się dobrze na tyle, na ile pozwala budżet przeznaczony na kulturę w Polsce oraz ogólna sytuacja muzyki. Festiwal organizowany jest przez Związek Kompozytorów Polskich, a nad programem kolejnych edycji pracuje Komisja Repertuarowa powoływana przez Zarząd Związku, w swej pracy od niego niezależna. Jest więc to festiwal pozarządowego stowarzyszenia, ale przy tym międzynarodowy i organizowany pro publico bono.

Na tegoroczną Warszawską Jesień składają się koncerty, formy operowe i okołooperowe, spektakle muzyczne, instalacje, performanse, działania w przestrzeni publicznej, spotkania z artystami, warsztaty kompozytorskie i audycje Festiwalowego Radia Internetowego. Prezentujemy: ponad 60 kompozytorek, kompozytorów, autorek i autorów ze specjalną obecnościąna Festiwalu Elżbiety Sikory, Ash Fure i Krzysztofa Knittla; 31 prawykonań i premier, z czego 18 dotyczy utworów przez Festiwal zamówionych i ulokowanych w trzech festiwalowych nurtach: głównym, Warszawskiej Jesieni Klubowo i Małej Warszawskiej Jesieni; a także wydarzenia mające status towarzyszących tegorocznemu Festiwalowi.

64. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień” >>>