null

Kultura przeciwko wojnie. Akcja na Placu Defilad

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Dziś o godzinie 16.00 zapraszamy wszystkich na Plac Defilad, na wyjątkowe wydarzenie - artystyczny projekt, który będzie głosem warszawskiej kultury przeciwko rosyjskim atakom w Ukrainie.

Na płycie placu, między teatrami Dramatycznym i Studio, powstaje napis nawiązujący do dramatu, jaki rozegrał się w ukraińskim Mariupolu. 16 marca został zbombardowany tamtejszy Teatr Dramatyczny, w którym ukrywało się blisko tysiąc osób. Warszawskie twórczynie, twórcy, aktywistki i aktywiści chcą wyrazić swój sprzeciw wobec tego barbarzyństwa.

Także dziś na Placu Defilad zostanie odczytane polskie orędzie na Międzynarodowy Dzień Teatru. W tym roku o jego napisanie International Theatre Institute (ITI) poprosił reżyserkę Monikę Strzępkę, która od września br. będzie nową dyrektorką Teatru Dramatycznego w Warszawie. Do napisania orędzia Monika Strzępka zaprosiła osoby, które współtworzyły nową koncepcję programową Teatru Dramatycznego: Agatę Adamiecką-Sitek, Małgorzatę Błasińską, Jagodę Dutkiewicz, Monikę Dziekan i Dorotę Kowalkowską.

Początek wydarzenia na Placu Defilad o godzinie 16. Zapraszamy!

Warszawska kultura dla Ukrainy