null

Wręczymy Warszawską Nagrodę Edukacji Kulturalnej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na cieniowanym zielonym tle dwa okręgi z coraz mniejszymi okręgami w środku. Obok nich dwa abstrakcyjne kształty w kolorze czarnym i bordowym. Napis z prawej strony Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej 2023 uroczystość finał
WNEK 2023

23 października poznamy laureatki i laureatów Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej. W tym roku Nagroda zostanie wręczona już po raz czternasty. Finałowa uroczystość odbędzie się w TR Warszawa.

Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej ma na celu docenienie najciekawszych inicjatyw łączących edukację i kulturę, jakie przeprowadzono w ostatnim roku w Warszawie, a przede wszystkim wyróżnienie ich autorów i realizatorów. Nagrody wręczone zostaną w siedmiu kategoriach tematycznych: różnorodne i wielokulturowe społeczeństwo, środowisko naturalne i klimat, kompetencje przyszłości, procesy twórcze, dziedzictwo kulturowe i tożsamość, wspólnoty lokalne, procesy włączające i dostępność. Tego dnia poznamy także laureatkę/laureata Grand Prix oraz Nagrody Specjalnej.

Do WNEK zgłoszono w tym roku ponad sto siedemdziesiąt projektów. Autorzy i autorki najlepszych otrzymają nagrody finansowe (łączna pula nagród wynosi 120 tys. złotych), a ich projekty staną się wyznacznikiem trendów oraz inspiracją dla osób zajmujących się edukacją kulturalną w Warszawie.

Spotkanie będzie także okazją do integracji realizatorów i realizatorek projektów, wymiany doświadczeń, metod i narzędzi pracy oraz przestrzenią uruchomienia wspólnej refleksji o przyszłości działań edukacyjno-kulturalnych.

W programie:

  • 10:00 – 11:00 – uroczyste wręczenie nagród (z tłumaczeniem na PJM i transmisją online na Facebooku WNEK),
  • 11:00 – 12:00 – lunch i sesja stolikowa z laureatkami i laureatami nagrodzonych projektów,
  • 12:00 – 13:30 – panel dyskusyjny pt. Dbać o innych, dbać o siebie, czyli słowo o dobrostanie psychologicznym (tłumaczenie na PJM i transmisja online).

Uroczystość organizowana jest w partnerstwie Biura Kultury m. st. Warszawa, Staromiejskiego Domu Kultury oraz TR Warszawa.