null

Warsztaty z uważnej fotografii w POLIN

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Warsztaty z uważnej fotografii | Autor: Maciek Jaźwiecki

Uważność i fotografia - to tematy przewodnie wakacyjnego cyklu zajęć dla młodych, organizowanych przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Bezpłatne zajęcia będą odbywać się na świeżym powietrzu, w przestrzeni letniej instalacji "POLIN na Łące".

Zajęcia są przeznaczone dla osób w wieku 13-18 lat. Odbędą się w dniach 16-20 oraz 27 sierpnia.

Będziemy doświadczać, poznawać i wspólnie twórczo spędzać wakacje. (...) Jednym ze sposobów odkrywania uważności jest doświadczanie świata poszczególnymi zmysłami, w tym zmysłem wzroku. W trakcie zajęć prowadzonych przez Agnieszkę Rutkowską poznamy ideę midnfulness, zastanowimy się nad różnicą między uważnym a automatycznym patrzeniem. Może dzięki praktyce uważności uda nam się zobaczyć rzeczy, których wcześniej nie widzieliśmy?

Korzystając z aparatów (wystarczą te w telefonach) spojrzymy na okolice Muzeum z nowej, uważnej perspektywy. Pod okiem edukatorki i fotografki Alicji Szulc każdy będzie miał okazję stworzyć swój własny cykl fotograficzny. 

Praktyczne zajęcia z małych form publikacyjnych poprowadzi Natalia Łajszczak, dzięki której zrobione podczas warsztatów zdjęcia zostaną opublikowany w postaci tzw. foto zine – ręcznie robionego albumu, który każda osoba uczestnicząca weźmie ze sobą na pamiątkę.

Zajęcia będą prowadzone w języku polskim, ale organizatorzy zapraszają także osoby z Ukrainy posługujące się polskim na poziomie minimum A2.  

Zajęcia są bezpłatne, obowiązują zapisy. Szczegóły na stronie Muzeum POLIN.