null

Książka po okładce – warsztaty projektowania z Patrykiem Mogilnickim

Drukuj otwiera się w nowej karcie
16.04.2023 13:00 - 16.04.2023 20:00
Patryk Mogilnicki

Jak zaprojektować dobrą okładkę książki? I co to właściwie znaczy “dobra” okładka? O pracy projektanta opowie podczas dwudniowych warsztatów w Lengrenówce (Muzeum Karykatury) znany ilustrator i projektant okładek książkowych, Patryk Mogilnicki. Zajęcia - płatne - są przeznaczone dla osób dorosłych.

Jako odbiorcy najpierw widzimy okładkę, potem czytamy książkę. Czy nas ta okładka jako potencjalnych czytelników zachęca do lektury czy raczej odrzuca? Czy w ogóle pasuje do książki? A jeżeli nie, to dlaczego? Czyżby projektant nie zapoznał się z jej treścią, a może wydawnictwo próbuje wepchnąć czytelnikowi coś, czym dana rzecz w ogóle nie jest? 

Kim są projektanci i projektantki okładek książkowych, którzy najpierw czytają książkę, a dopiero później widzą okładkę?

- na te i inne pytania postara się odpowiedzieć ilustrator, projektant okładek książkowych i autor publikacji „Książka po okładce. O współczesnym polskim projektowaniu okładek książkowych” (Wydawnictwo Karakter, 2021) - Patryk Mogilnicki. 

Wprowadzeniem do warsztatów i zagadnienia projektowania okładek książkowych będzie krótka prelekcja projektanta przeprowadzona na bazie własnych projektów, a także rozmowa z uczestnikami warsztatów. 

Warsztaty odbędą się 15-16 kwietnia, w godz. 13.00 – 20.00
Adres: Lengrenówka, ul. Brzozowa 6/8a

Szczegóły na stronie www Muzeum Karykatury

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.