null

MSN: warsztaty tradycyjnych pieśni

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
26.06.2024 18:00 - 26.06.2024 19:30
Muzeum Nad Wisłą, Wybrzeże Kościuszkowskie 22 (Skwer Kpt. S. Skibniewskiego "Cubryny")
Obraz. Na żółtym tle symetryczna kompozycja z czerwonymi i pomarańczowymi kwiatami, wśród których siedzą trzy niebieskie ptaki.
MSN

"Oj Sadoczkom Chodzu, Konyczeńka Wodzu (Chodzę Ogrodem, Wodzę Konia)" to tytuł warsztatów tradycyjnych pieśni, na które zaprasza MSN 26 czerwca 2024 o godz. 18.00.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na wieczór z pieśnią i dźwiękiem na wystawie „Tygrys w ogrodzie. Sztuka Marii Prymaczenko”.

Tytuły prac Marii Prymaczenko mają formę wersów ludowych pieśni i wyliczanek. Są integralną częścią prac, pogłębiają ich znaczenie. Proponujemy spotkanie z wybranymi pracami artystki i zagłębienie się w wymiar tekstu i dźwięku. Opowiemy o ich symbolice i zaproponujemy pogłębioną interpretację poprzez odsłuchanie ludowych pieśni ukraińskich ściśle związanych z tematem obrazów.


Wsłuchując się w dźwięki, poznając teksty pieśni, będziemy mieli przestrzeń do dyskusji i podzielenia się własnymi odczuciami, czy porównaniem z innymi, znanymi z kulturowych doświadczeń tekstami. Następna część poświęcona będzie samym tytułom. Ich melodyce, rytmowi i znaczeniom. Ta część płynnie przejdzie w warsztat pieśni ukraińskiej. W swobodnej i kameralnej atmosferze wystawy uczestnicy będą mieli szansę poznać technikę śpiewu białego, charakterystycznego dla muzyku ludowej. W trakcie warsztatu zapewnione będą teksty w oryginale, transliteracja i tłumaczenie.Wydarzenia rekomendowane dla młodzieży i dorosłych. 

Szczegóły i bilety online

Wydarzenie zapewnia następujące udogodnienia