null

Świat roślin - rodzinne warsztaty teatralno-twórcze

Drukuj otwiera się w nowej karcie
25.05.2024 15:00 - 25.05.2024 17:00
Teatr Powszechny, Zamoyskiego 20
Kobieta i dwójka malutkich dzieci na podłodze, na zielonej wykładzinie, dookoła kolorowe ściany, zabawki
Rodzinne warsztaty teatralno-twórcze | Autor: Karolina Jóźwiak

Fundacja Strefa WolnoSłowa zaprasza dzieci w wieku od 5. do 8. roku życia wraz z rodzicami/opiekunami/bliskimi dorosłymi na rodzinne zajęcia twórczo-edukacyjne w Teatrze Powszechnym. Tematyka - rośliny. Obowiązują zapisy.

Rośliny stanowią ogromną większość organizmów żywych, które tworzą naszą planetę. Nie wyobrażamy sobie Ziemi bez roślin – to one są źródłem pożywienia wielu zwierząt, produkują tlen i dają ukojenie człowiekowi. Podczas warsztatów, posługując się językiem teatru, odkryjemy nieznany nam świat roślin i docenimy ich wielkie znaczenie dla życia na Ziemi.

W pierwszej części zajęć, dzięki prostym zabawom i improwizacjom teatralnym, wkroczymy w tajemniczy świat roślin i poznamy fascynujące historie o zdumiewających zdolnościach drzew. W drugiej części spotkania zaprosimy dzieci do kreatywnego wykorzystania i przetworzenia elementów niepotrzebnej scenografii teatralnej w rośliny-obiekty. Działaniom teatralno-ruchowym towarzyszyć będzie twórcza aktywność plastyczna.

Uczestnictwo w warsztatach zakłada aktywny udział rodziców i dzieci.

Zajęcia poprowadzi Weronika Chinowska – współzałożycielka Fundacji Strefa WolnoSłowa. Współtwórczyni instalacji sensoryczno-dźwiękowej „LAS” prezentowanej w Teatrze Powszechnym od 2020 roku. Prowadząca warsztaty dla maluchów w Polskim Forum Migracyjnym oraz w sali warsztatowej Teatru Powszechnego.

Szczegóły na stronie Teatru Powszechnego.

Wydarzenie zapewnia następujące udogodnienia