null

23. MFF WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
01.12.2023 12:00 - 10.12.2023 21:00
Grafika Watch Docs 2023

WATCH DOCS to jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka. Na festiwalu prezentowane są filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową. W tym roku wydarzenie odbywa się po raz 23.

WATCH DOCS to jedna największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka prezentujących filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową. WATCH DOCS jest najstarszym festiwalem filmów dokumentalnych w Warszawie – pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2001 roku.

W 2023 roku na festiwalu pokazanych zostanie ponad 50 światowej klasy filmów dokumentalnych. Będą wśród nich dzieła uznanych mistrzów i filmowe eksperymenty wyznaczające nowe trendy w dokumencie. Filmy pokazywane i nagradzane na największych światowych imprezach filmowych i takie, o których dopiero będzie głośno. 

Festiwalowe filmy będzie można oglądać w dniach 1-10 grudnia w kinach Muranów i Kinoteka oraz online na terenie całej Polski - część programu będzie bowiem także dostępna online na platformie MOJEeKINO.pl. Po zakończeniu głównej odsłony festiwalu zapraszamy również na platformę player.pl, gdzie w dniach 11-31 grudnia bezpłatnie udostępniamy najlepsze filmy z poprzednich edycji WATCH DOCS. 

Program WATCH DOCS jest już dostępny na stronie festiwalu.