null

We Will Rock You - przesłuchania do musicalu

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Teatr Muzyczny Roma zaprasza na przesłuchania do polskiej inscenizacji musicalu We Will Rock You. Premiera spektaklu z muzyką i piosenkami grupy Queen jest planowana na wiosnę 2023 roku.

We Will Rock You to brytyjski musical z piosenkami legendarnej grupy Queen i librettem Bena Eltona. Po raz pierwszy został zaprezentowany na londyńskim West Endzie w roku 2002 i był tam grany nieprzerwanie przez 12 lat. Trafił do wielu krajów świata, pokazywany był m.in. w Australii, Austrii, Brazylii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Japonii, Kanadzie, Niemczech, Norwegii, Republice Południowej Afryki, Szwajcarii, Szwecji, USA, na Węgrzech i we Włoszech. 

Wiosną przyszłego roku w Teatrze Muzycznym Roma planowana jest prapremiera polskiej wersji musicalu. Pierwszy etap przesłuchań do zespołu wokalno-aktorskiego oraz tanecznego odbędzie się w dniach 5-8 września. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 28 sierpnia, a wszystkie szczegóły dotyczące castingu można znaleźć na stronie Teatru Muzycznego Roma

Teatr Muzyczny ROMA od ponad 15 lat proponuje polskiej publiczności premiery światowej klasyki musicalowej. Tylko najważniejsze dzieła i wyłącznie we własnych inscenizacjach. Także musical “We Will Rock You” ma powstać w wersji non-replica, co oznacza, że będzie to inny spektakl niż ten, który był pokazywany na londyńskim West Endzie.