“Więcej niż jedno zwierzę” w Teatrze Studio

18.04.2023 19:00 - 18.04.2023 20:20
Więcej niż jedno zwierzę, reż. Rob Wasiewicz

Na scenę Modelatornia Teatru Studio wraca autorski projekt Roberta Wasiewicza, który miał premierę w 2019 roku. To połączenie mockumentu przyrodniczego z emocjonalnym koncertem muzyki pop.

Projekt inspirowany światem dzikich zwierząt, a także doświadczeniami performerów przełamuje tradycyjne narracje znane z popularnych filmów przyrodniczych. Zamiast pochwały rodziny jako podstawowej jednostki w naturze, z silnymi samcami dominującymi słabsze samice, czy obrazów brutalnych polowań przywołuje inne wątki i inne wizje świata przyrody: skrajny matriarchat słoni, ryby wielokrotnie zmieniające płeć oraz niezrozumiałą empatię niektórych drapieżników.

Spektakl odwraca naszą typową postawę wobec zwierząt: nie próbuje ich uczłowieczać, raczej zastanawia się, czego możemy się od nich nauczyć. W „Więcej niż jedno zwierzę” zmęczenie ludźmi i ludzką perspektywą prowokuje do studiowania natury. Do stworzenia nowego stada.

Źródło: Teatr Studio

Sprawdź lokalizację na mapie