null

Wieczór Ukraiński w TR Warszawa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
26.03.2023 18:00 - 26.03.2023 20:00
taniec
TR Warszawa

Vechornytsi to tradycyjna ukraińska forma spędzania jesienno-zimowych wieczorów, której towarzyszyła muzyka i obrzędy. 26 marca w TR Warszawa odbędzie się koncert performatywny „Vechornytsi. Wieczór ukraiński” nawiązujący do tego zwyczaju. Dochód z biletów zostanie przekazany inicjatywie obywatelskiej Euromaidan-Warszawa.

Na scenie TR Warszawa wystąpią: Miawki x Skarb x Danylo Biletskyi, Dasha Kvitneva, Yana!, reva х Kateryna x Nik Morfa, Anastasia Godlevska, Oleh Badura, Volodymyr Melymuk, Anzhelika Cherniienko х Kostiantyn Bogapov oraz Monisto.

Vechornytsi to kreatywny projekt organizowany przez trójkę artystów – Volodymyra Melymuka, Nastasię Godlevską oraz Halynę Zvarychę. Celem jest prezentacja ukraińskiej kultury i tożsamości poprzez sztukę. 

Od czasu inwazji Rosji życie każdego Ukraińca zmieniło się na zawsze. Czujemy potrzebę stworzenia platformy do realizacji pomysłów kreatywnych i świadomych Ukraińców. Po to, aby pokazać różnorodność naszej kultury. Chcemy wspierać wszystkich artystów i artystki, promować ich twórczość w tak trudnych czasach; wspierać i rozwijać tożsamość ukraińską. 

- wyjaśniają organizatorzy. Więcej informacji na stronie TR Warszawa.