null

Wiersze w mieście

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Już po raz piąty Warszawa przyłącza się do projektu „Wiersze w mieście”. Tegoroczna odsłona poświęcona jest tematowi wspólnoty.

Dziś nie ma chyba ważniejszego pojęcia niż „wspólnota”, szczególnie teraz, gdy poczucie współodpowiedzialności za otaczających nas ludzi stało się jednym z ważniejszych narzędzi w walce z pandemią – podkreślają organizatorzy. Do udziału w akcji i do czytania wierszy zachęca także prezydent Warszawy:

W tym pandemicznym czasie ważne jest wszystko to, co nas łączy. Dzięki kulturze tworzy się wspólnota, oparta na solidarności i wzajemnej dbałości. W poezji każdy znajdzie coś dla siebie: ukojenie, emocje i ten rodzaj wrażliwości, który pozwala spojrzeć na świat z innej perspektywy – mówi prezydent Rafał Trzaskowski.

Warszawa po raz kolejny współorganizuje projekt „Wiersze w mieście”. W tegorocznej odsłonie akcji zabierze głos 20 europejskich poetek i poetów. Stołeczny oddział Europejskiego Stowarzyszenia Instytutów Kultury Unii Europejskiej (EUNIC Warszawa) chce, by między 15 kwietnia a 15 maja poezja dotarła do każdego zakątka kraju, a także za granicę, bo przestrzenią, w której wybrzmią wiersze, będzie – tak jak przed rokiem – Internet. Utwory poetyckie będą do przeczytania, posłuchania, a także obejrzenia na profilach blogerów, vlogerów, instagramerów, youtuberów, pisarzy, na  popularnych fanpage’ach związanych z książkami i literaturą. Do spotkań z poezją zachęcać będzie także Kulturalna Warszawa  

www.wierszewmiescie.eu  
www.facebook.com/wierszewmiescie/  
 

Współorganizatorzy:

Miasto Stołeczne Warszawa

Staromiejski Dom Kultury
 

Partnerzy:

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce

Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury

Patroni:

waw4free.pl

booklips.pl

warszawska-kulturalna.pl

Poezja Dzisiaj

Radio Dla Ciebie

Kultura na co dzień

Nie czytasz, nie idę z Tobą do łóżka