null

Warszawski twórca z Odznaką Honorową Zasłużonego dla Warszawy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wiesław Myśliwski siedzący na scenie podczas spotkania z mikrofonem w dłoni
Autor: Zuzanna Pniewska

23 października, podczas spotkania na Festiwalu Nowe Oświecenie w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy”, pisarz Wiesław Myśliwski odebrał z rąk radnej m.st. Warszawy Ewy Janczar Odznakę Honorową Zasłużonego dla Warszawy. Rada Miasta przyznała ją na październikowej sesji.

Wiesław Myśliwski – prozaik, dramaturg, scenarzysta filmowy, redaktor, dwukrotny laureat Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, w 2014 roku uhonorowany tytułem Warszawskiego twórcy za wybitny dorobek literacki, w 12. edycji nagrodzony za powieść „Ucho igielne” i dwukrotny laureat Nagrody Literackiej „Nike”.

23 października pisarz był bohaterem spotkania „Potęga gołego życia – filozofia losu". O istocie literatury, o życiu i wolności, czy też tajemnicy człowieczeństwa autor rozmawiał z Wojciechem Bonowiczem. Relacja ze spotkania dostępna jest na profilu FB Ursynowskiego Centrum Kultury Alternatywy”

Spotkanie z Wiesławem Myśliwskim odbyło się ostatniego dnia pierwszej edycji Festiwalu Nowe Oświecenie. Festiwal jest poświęcony namysłowi nad kondycją współczesności, kierunkami rozwoju świata, wyzwaniami i zagrożeniami stojącymi przed ludźmi oraz ideami kształtującymi rzeczywistość. Tytuł festiwalu z jednej strony nawiązuje do osiągnięć Oświecenia, na których ufundowana jest nowoczesność. Z drugiej, słowo „nowe”, wskazuje orientację na przyszłość i akcentuje konieczność obrony osiągnięć racjonalizmu.