null

Wilhelm Sasnal: Taki pejzaż - nowa wystawa w POLIN

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Obraz przedstawiający zbliżenia na głowę kobiety siedzącej w samochodzie. Przez okno samochodu widzimy widok na bramę w Obozie Zagady Auschwitz
Autor: Mat. prasowe Muzeum POLIN

Wystawa jednego z najwybitniejszych polskich artystów współczesnych, Wilhelma Sasnala zawitała do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Pokazano na niej obrazy i rysunki, które opisują znajomy, choć nieco oddalony pejzaż - pejzaż po Zagładzie.

Obrazy Wilhelma Sasnala cieszą się międzynarodowym uznaniem, lecz w Polsce były pokazywane stosunkowo rzadko – ostatnia znacząca wystawa odbyła się w 2007 roku w warszawskiej Zachęcie. Wystawa w POLIN to pierwsza indywidualna prezentacja jego twórczości w polskim muzeum, obejmującą prace powstałe w ciągu minionych dwudziestu lat. Ekspozycja jest ważnym wydarzeniem z dziedziny sztuki współczesnej – zarówno w kontekście polskim, jak i światowym. Znalazły się na niej prace udostępnione przez artystę, a także z kolekcji polskich (w tym Muzeum POLIN) i zagranicznych, często pokazywane po raz pierwszy. Wśród około 60 prac są również takie, które autor stworzy specjalnie na potrzeby i w kontekście wystawy w Warszawie.

Ekspozycja wpisuje się w program działań realizowanych przez Muzeum POLIN, w których artyści mierzą się z historią, kulturą i dziedzictwem polskich Żydów.

"Wilhelm Sasnal: Taki pejzaż" od 17 czerwca 2021 do 10 stcznia 2022 w MUzeum POLIN >>>