null

Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej - ostatnie dni na zgłoszenia

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Warsztaty z zakresu edukacji kulturalnej - uczestnicy siedzący na krzesłach wokół planszy warsztatowej leżącej na podłodze
Autor: fot. Weronika Pawłowska-Ciągło

Do 30 czerwca czekamy na zgłoszenia do XIV edycji nagrody, która docenia osoby szczególnie przyczyniające się do rozwoju działań edukacyjno-kulturalnych w Warszawie, promuje wartościowe projekty z tego zakresu i inspiruje do kolejnych inicjatyw.

WNEK 2023 – czekamy na zgłoszenia

Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej to konkurs, którego głównym celem jest wyróżnienie najlepszych warszawskich animatorek i animatorów, edukatorek i edukatorów, nauczycielek i nauczycieli, artystów i artystek, aktywistów i aktywistek na podstawie realizowanych przez nich/nie projektów w instytucjach kultury (domach kultury, muzeach, teatrach, galeriach), szkołach, przedszkolach i placówkach wychowania pozaszkolnego, uczelniach wyższych, organizacjach pozarządowych, bibliotekach.

Zgłoszenia można dokonać za pośrednictwem formularza online.

Kapituła WNEK złożona z praktyków i praktyczek kultury i edukacji, profesjonalistów i profesjonalistek z różnych obszarów związanych z edukacją kulturalną dokonuje wyboru laureatów i laureatek na podstawie kryteriów określonych w Regulaminie oraz własnych eksperckich wniosków.
 
Autorzy i autorki najlepszych projektów otrzymają nagrody finansowe (łączna pula nagród wynosi 100 tys. złotych), a ich projekty staną się wyznacznikiem trendów oraz inspiracją dla osób zajmujących się edukacją kulturalną. Laureatki i laureatów WNEK poznamy jesienią.

Nowe kategorie

W 2023 roku, wraz ze zmianą regulaminu WNEK, wprowadzone zostały nowe kategorie w których przyznawana będzie nagroda. Nowe kategorie to:

  • różnorodne i wielokulturowe społeczeństwo
  • środowisko naturalne i klimat
  • kompetencje przyszłości
  • procesy twórcze
  • dziedzictwo kulturowe i tożsamość
  • wspólnoty lokalne
  • procesy włączające i dostępność.

Kategorie te zgodne są z dokumentem “Edukacja kulturalna w Warszawie”.