null

Wojna, która zmieniła Rondo. Niezapominajka – premiera w Teatrze Guliwer

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Kolorowe figury układające się w tancerkę na różowym tle.
Mała Warszawska Jesień

Spektakl inspirowany książką „Wojna, która zmieniła Rondo” stanowiącej sprzeciw artystów wobec agresji Rosji na Krym. Książka autorstwa ukraińskich twórców – Romany Romanyszyn i Andrija Łesiwa była wielokrotnie nagrodzona m.in. w prestiżowym konkursie Bologna Ragazzi Award 2015.

Historia o asymilacji w trudnych, powojennych czasach. Do Miasta Kwiatów przybywa Róża, która próbuje znaleźć akceptację wśród pozostałych roślin. Na miejscu spotyka Malwę i Modrzyka, którzy jako przewodnicy opowiadają jej historię miasta. Tytułowe Rondo było niegdyś miejscem idealnym – kwiaty odgrywały koncerty w oranżerii, a ludzie żyli z nimi w idealnej harmonii. Do momentu, gdy nadeszła Wojna i zabrała miastu słońce. Pogrążeni w ciemności mieszkańcy – w tym główni bohaterowie: Danek, Fabian i Gwiazdka – ­starają się odtworzyć miasto takim, jakie było przed wojną. Próba przypomnienia sobie miasta i własnych przeżyć związanych z poszczególnymi miejscami pomaga im w zbudowaniu maszyny, dzięki której mogą odzyskać Rondo.

Więcej o spektaklu na stronach Teatru Guliwer.

Premiera w ramach 12. Festiwalu Muzyki Współczesnej dla Dzieci Mała Warszawska Jesień i 65. Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”.

Sprawdź lokalizację na mapie