null

Zostań wolontariuszką, zostań wolontariuszem

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na szaro-niebieskim tle młoda dziewczyna, chłopak i mężczyzna w średnim wieku pozują w czarnych koszulkach z logo Muzeum Powstania Warszawskiego. napis Zostań wolontariuszem

Zostań wolontariuszem/wolontariuszką w Muzeum Powstania Warszawskiego! Dołącz do zespołu ludzi, którzy na co dzień dbają o pamięć wydarzeń z 1944 roku. Wolontariusze Muzeum Powstania Warszawskiego biorą udział w akcjach społecznych, wydarzeniach kulturalnych, a także wspierają codzienną pracę Muzeum.

Wolontariat w Muzeum Powstania Warszawskiego ma charakter międzypokoleniowy. Muzeum współpracuje z osobami w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. To uczniowie, studenci, osoby aktywne zawodowe oraz seniorzy; pasjonaci historii i kultury, a także osoby, które chcą poznać ostatnich świadków historii.

Wolontariat w Muzeum Powstania Warszawskiego to wspieranie realizacji misji, którą jest zachowanie pamięci o Powstaniu Warszawskim i jego Bohaterach. To również udział w sztafecie pokoleń poprzez kultywowanie wartości, o które walczyli i przekazali kolejnym pokoleniom uczestnicy Powstania.

Wolontariusze wspierają wszystkie obszary działalności Muzeum, adekwatnie do swoich kompetencji, możliwości i chęci. Głównymi zadaniami są: pomoc w obsłudze muzealnej ekspozycji, wsparcie bieżących wydarzeń i projektów.

Jak dołączyć?

Do wolontariatu przyjmowane są osoby, które ukończyły 14 lat. Możliwy jest wybór jednej z dwóch form wolontariatu.

  • Stały (trwający zazwyczaj nie krócej niż 3 miesiące).
  • Krótkoterminowy podczas akcji „Wolność łączy”.

Muzeum oferuje specjalne szkolenia dla przyszłych wolontariuszy.

Zgłoszenie odbywa się poprzez wypełnienie ankiety na stronie Muzeum.