null

Wolontariuszki i wolontariusze poszukiwani!

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Dziewczyna i chłopak w białych koszulkach trzymają w dłoniach papierowe żonkile
Autor: Kacper Rokicki

Stołeczne instytucje kultury zapraszają do współpracy osoby, które chciałyby poświęcić swój czas na wolontariat. Zachęcamy do zgłaszania się!

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN prowadzi nabór wolontariuszek i wolontariuszy do tegorocznej akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile. We wtorek 19 kwietnia będą rozdawali papierowe kwiaty i informowali o akcji, upamiętniającej rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Wydarzenie będzie poprzedzone warsztatami komunikacyjnymi oraz specjalnie przygotowanymi wykładami i spotkaniami online, a także spacerami miejskimi i zwiedzaniem wystawy stałej Muzeum POLIN. Zgłoszenia będą przyjmowane jeszcze do 20 lutego. Szczegóły na stronie Muzeum

Wolontariuszek i wolontariuszy szuka także Dom Spotkań z Historią. Zaprasza osoby zainteresowane najnowszą historią Warszawy, Polski i Europy, gotowe na nowe i ciekawe wyzwania. Dzięki wolontariatowi można będzie poznać działania kulturalne od kulis, doskonalić umiejętności pracy z dziećmi, seniorami i seniorkami oraz z osobami, które tworzą program instytucji. By zostać wolontariuszem lub wolontariuszką nie trzeba mieć wcześniejszego doświadczenia. Nabór potrwa do 28 lutego. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie DSH.

Muzeum Powstania Warszawskiego, które regularnie prowadziło nabory wolontariuszy i wolontariuszek, wstrzymało je na czas pandemii. Osoby zainteresowane tego rodzaju współpracą mogą zgłosić się do Centrum Wolontariatu MPW , warto też śledzić bieżące informacje na profilu FB.