null

Warszawskie Studio Eksperymentu - spotkanie 2

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
11.10.2023 20:00 - 11.10.2023 21:30
Hashtag Lab, Barska 29
Hashtag Lab zaprasza

Kuratorem drugiej części Warszawskiego Studia Eksperymentu jest Adam Radź, który do współpracy zaprosił Rie Nakajima oraz Grahama Lambkina. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa, koncert odbędzie się w Przestrzeni Muzyki Współczesnej Hashtag Lab.

Zaproszeni goście to: brytyjski artysta multidyscyplinarny, Graham Lambkin oraz łącząca architekturę i dźwięk japońska rzeźbiarka, Rie Nakajima. Oboje w swojej twórczości zachowują otwartość na przypadkowość oraz wpływy osób trzecich, przez co wykreowana sytuacja dźwiękowa zachowuje swój organiczny, ludzki współczynnik; naturalność wydarzania się i prezentowana praca nie jest zimnym, wystawionym produktem galeryjnym/koncertowym, lecz żywą, nieprzewidywalną sytuacją dźwiękową, w której ingerencje przestrzenne oraz dźwięki osób trzecich jej nie wykluczają, lecz wzbogacają.

Graham Lambkin w swojej muzycznej praktyce wykorzystuje transformacyjne eksperymenty na fortepianie i innych akustycznych instrumentach oraz elektroakustyczne kolaże dźwiękowe z nagrań terenowych, dialogów oraz odgłosów codzienności. Wszystko razem tworzy spoistą i niezwykle intymną, wręcz nawiedzoną przestrzeń soniczną. Rie Nakajima w swoich instalacjach i performensach koresponduje i reaguje na fizyczność przestrzeni, używając do tego połączenia przypadkowo znalezionych przedmiotów ze zmechanizowanymi urządzeniami. Oba te akty skupią się na akustyce przestrzeni, sprowadzając ją do wrażenia nadwyraz fizycznej, osobliwej konfrontacji z dźwiękiem utrzymując zarazem nie nadużywającą technologii, człowieczą perspektywę procesu twórczego.

Źródło: WSE Mózg