null

Warsaw Summer Jazz Days 2021 - Dzień 7

Drukuj otwiera się w nowej karcie
11.07.2021 19:00 - 11.07.2021 23:00

1. Paweł Mańka Semiotic Quintet

Kwintet powstał w 2018 roku z inicjatywy gitarzysty i kompozytora Pawła Mańki. Członkowie zespołu poznali się podczas wspólnego studiowania na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. W roku 2020 kwintet zajął III miejsce na konkursie Jazz Juniors oraz otrzymał nagrodę indywidualną ufundowaną przez Związek Artystów Wykonawców STOART na 56. Konkursie na Indywidualność Jazzową festiwalu Jazz nad Odrą. Na początku roku 2021 zespół został także laureatem programu „Jazzowy Debiut Fonograficzny”. Debiutancki album grupy ukaże się w lipcu nakładem wytwórni SJ Records.

2. Maciej Kitajewski Trio

Zespół Maciej Kitajewski Trio powstał w 2020 roku. Jest to klasyczne fortepianowe trio jazzowe, w skład którego poza liderem wchodzą Franciszek Raczkowski (fortepian) oraz Szymon Madej (perkusja). Początkowo pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany grupy, jednak w styczniu 2021 stali się laureatem konkursu Instytutu Muzyki i Tańca "Jazzowy Debiut Fonograficzny", czego owocem stał się album"Longing Miniatures".

3. Alina Bzhezhinska Quartet feat. Tony Kofi

Artystka, która ze swoim kwartetem, 25 października wystąpi na deskach sceny stołecznego klubu Stodoła ostatniego dnia festiwalu Jazz Jamboree, swoją muzyczną biografię ma co najmniej nietuzinkową. Alina Bzhezhinska jest harfistką, która najprawdopodobniej jakąś dekadę temu grała z orkiestrą Teatru Wielkiego i kończyła Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

4. John Patitucci/ Chris Potter/ Brian Blade Trio

To trio to zespół wielkich indywidualności jazzowego świata, a ich wspólny występ 11 lipca w stołecznym klubie Stodoła na finał 30. edycji Warsaw Summer Jazz Days będzie prawdziwą ozdobą festiwalu.

źródło: Warsaw Summer Jazz Days