null

Dla Ukrainy! Zapraszamy do stołecznych instytucji kultury

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na pierwszym planie Pomnik Syreny z flagą narodową Ukrainy, w tle Stadion Narodowy, dzień, zima.
Autor: E. Lach

Koncerty, pokazy filmów, zajęcia dla dzieci i młodzieży. Polecamy różnego rodzaju wydarzenia organizowane przez warszawskie instytucje kultury z myślą o Ukrainie i o osobach, które wojna zmusiła do ucieczki z ojczyzny.

Wiele ciekawych propozycji, m.in. dla dzieci i młodzieży z Ukrainy przygotowały warszawskie domy kultury i inne dzielnicowe instytucje kultury. Oto kilka z nich:

  • Dom Kultury Włochy zaprasza na zajęcia plastyczne, taneczne, umuzykalniające – wszystkie mają na celu oswajanie dzieci ze sztuką poprzez zabawę. Zajęcia są otwarte i bez zapisów. Z uwagi na powierzchnię sal liczba miejsc ograniczona.
  • W Domu Kultury Praga, w Pałacyku Konopackiego, działa Praska Świetlica, gdzie oprócz udziału w ciekawych zajęciach (m.in plastycznych i kulinarnych) goście z Ukrainy mogą też odpocząć, napić się kawy lub herbaty, skorzystać z komputera, nawiązać kontakt z rodzicami i dziećmi z Polski. Korzystanie z tej przestrzeni jest oczywiście bezpłatne. 
  • Dwujęzyczne poranki filmowe dla dzieci w kinie Iluzjon. Codzienne wspólne oglądanie filmów animowanych i kreatywne zabawy zapraszamy dzieci w każdym wieku – w poniedziałki i czwartki w godzinach 10:00 - 12:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
  • Gry i zabawy azjatyckie, czyli warsztaty dla dzieci w Muzeum Azji i Pacyfiku 19 marca. Uczestniczki i uczestnicy dowiedzą się m.in w jaki sposób spędzają wolny czas ich rówieśnicy w odległych zakątkach Azji, ale także sami będą świetnie się bawić. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-12 lat, są bezpłatne, ale obowiązują zapisy (mail na adres edukacja@muzeumazji.pl)
  • W Domu Kultury Zacisze już w najbliższą niedzielę odbędzie się koncert dla Ukrainy z udziałem zespołów Werchowyna i Wyraj z repertuarem tradycyjnych pieśni ukraińskich. 
  • Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza na Oprowadzanie dla sąsiadów, czyli zwiedzanie wystawy “Kto napisze historię łez. Artystki o prawach kobiet” w języku rosyjskim. Po wystawie oprowadzi Olga Mzhelskaya, art managerka i kuratorka pochodząca z Białorusi, współautorka książek dla dzieci o sztuce białoruskiej; współautorka i managerka programów edukacyjnych dla pracowników kultury. 

Więcej zaproszeń na wydarzenia kulturalne dla gości z Ukrainy – na profilu FB kulturalna.warszawa.pl