null

Wyjdę z lasu, wyciągnę grzbiet i będzie mi służył zamiast miecza - premiera w Komunie Warszawa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
01.02.2023 19:00 - 01.02.2023 20:10
Zdjęcie ziemi z kilkoma zdźbłami trawy. Biały napis: Wyjdę z lasu, wyciągnę grzbiet i będzie mi służył zamiast miecza reż. Palina Dabravolskaya
Autor: materiały Komuny Warszawa

Spektakl to międzynarodowy projekt z aktorkami z Białorusi, Polski i Ukrainy (w języku polskim), które tworzą kobiecy śpiew poprzez monologi z muzyką na żywo.

Spektakl “o emigracji, odnalezieniu się i utrzymaniu wewnętrznej chemii domowej O poszukiwaniu bezpiecznej przestrzeni, jej budowie i narodzinach. O kobiecie, jej naturze, chęci ukrywania się i otwartości, znaczeniu bycia razem” reżyseruje Palina Dabravolskaya.

Za muzykę – specjalnie stworzoną do spektaklu – odpowiadają: Kacper Słowik-Dabravolskaya (Polska) oraz Palina Dabravolskaya (Białoruś).

Noname 67 to autorka tekstu „Wyjdę z lasu...”, białoruska dramatopisarka mieszkająca w Mińsku. Nie podaje swojego imienia i nazwiska w materiałach promujących spektakl ze względu na sytuację polityczną na Białorusi. Sztuka została napisana w 2021 roku jako osobista trauma Noname 67 w związku z wydarzeniami na Białorusi, ale przerodziła się w wołanie do wszystkich kobiet - zarówno w kraju, jak i poza nim.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Więcej informacji – na stronie Komuny Warszawa.

Sprawdź lokalizację na mapie