null

Jasno i ciepło. O energii w Warszawie w kilku odsłonach

Drukuj otwiera się w nowej karcie
29.02.2024 18:00 - 29.02.2024 20:00
Muzeum Woli, Srebrna 12
Termograficzne zdjęcia nawierzchni Warszawy
Michał Chiliński, Termograficzne zdjęcia nawierzchni Warszawy

Muzeum Woli zaprasza na wykład w ramach programu wydarzeń towarzyszących wystawie Warszawa w budowie 15: Zimno już było. Spotkanie będzie krótką opowieścią o energii w Warszawie.

Warszawa jest coraz gorętsza, ale jeszcze czasem zdarza się mróz. Nie zawsze też słońce oświetla nam drogę. W jaki sposób Warszawa radziła (i radzi) sobie z ciemnością? Gdzie powstaje ciepło? Energia oświetla, ogrzewa, a ostatnio także i chłodzi Warszawę.

Prowadzący – Michał T. Chiliński, pracownik w Laboratorium Informacji Obrazowej na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego i autor prac i opracowań pokazywanych na wystawie „Zimno już było”. W pracy naukowej poświęca się interdyscyplinarnym badaniom środowiska na styku fizyki, biologii i geografii. Przygotowuje własną aparaturę pomiarową oraz prowadzi pomiary terenowe z jej wykorzystaniem. Profiluje atmosferę z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych, mierzy koncentracje aerozoli i instaluje mikroczujniki w różnych zakątkach Warszawy i świata (w tym na statkach badawczych). Fotografuje świat w wielu zakresach spektralnych, od ultrafioletu przez zakres widzialny (hiperspektralnie) i bliską podczerwień, do długości termalnych.

Źródło: Muzeum Woli

Wydarzenie zapewnia następujące udogodnienia