null

„Wyspa Krym. Déjà vu” – prezentacja filmu oraz spotkanie z reżyserem w Teatrze Druga Strefa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
23.04.2022 20:00 - 23.04.2022 22:00

Opis filmu za БЕЛСАТ NEWS:

„Nazwa filmu w reżyserii Ihara Czajki nawiązuje do kultowej w czasach radzieckich książki Wasilija Aksionowa, który w napisanej w 1979 r. powieści political-fiction stworzył wariant historii alternatywnej. Opisywany w książce Krym miał nigdy nie dostać się pod władzę bolszewików i być ostatnim przyczółkiem starej Rosji. Akcja książki toczy się w momencie, gdy ZSRR przy aplauzie lokalnej ludności przyłącza półwysep. Nietrudno znaleźć podobieństwa z dzisiejszą sytuacją Krymu. Autorzy filmu przyglądają się sylwetce lidera krymskich separatystów Siergieja Aksionowa.”

Po prezentacji filmu zapraszamy na rozmowę z reżyserem, który niebawem rozpoczyna próby do spektaklu „BETWEEN”. Przedstawienie, którego premierę zaplanowano na 27 marca 2022 w Teatrze Młodego Widza w Czernihowie, zostanie wystawione ostatecznie na deskach Teatru Druga Strefa.

Autor wznawia prace brutalnie przerwane 24 lutego 2022. W spektaklu granym po polsku (z ukraińskimi napisami) wezmą udział aktorki i aktorzy Teatru Druga Strefa. Premiera zaplanowana jest na 21 maja 2022.

źródło: Teatr Druga Strefa