null

Wystawa DOM w Muzeum Wolnej Białorusi

Drukuj otwiera się w nowej karcie
30.11.2023 16:00 - 30.11.2023 20:00
Muzeum Wolnej Białorusi, Foksal 11
Grafika zapowiadająca wystawe w Muzeum Wolnej Białorusi
Wystawa w Muzeum Wolnej Białorusi

Zapraszamy na wystawę fotograficzną "DOM" Alexandra Kot-Zaitsawa. Otwarcie 15 listopada w Muzeum Wolnej Białorusi przy ulicy Foksal 11. Wstęp wolny. Projekt dofinansowało m.st. Warszawa.

"DOM" to długoletnie i wielowymiarowe przedsięwzięcie, które rozpoczęło się w 2019 roku jako subtelny dokument fotograficzny, będący próbą zrozumienia, w jaki sposób zmieniająca się przestrzeń wpływa na osobę z doświadczeniem emigracji. Alexander Kot-Zaitsau poprzez swój projekt doświadcza tematu poszukiwania wewnętrznego poczucia domu, który jest niezwykle aktualny i bliski szczególnie dla tych, którzy są z dala od swoich rodzinnych stron.

Kolejnym etapem przedsięwzięcia jest publikacja książki z pracami Alexandra, wydanej przez Instytut Kultury Wizualnej. Z czasem projekt "DOM" rozwinął swoje fotograficzne korzenie, zyskując oprawę muzyczną dzięki współpracy z białoruskim kompozytorem Aleksandrem Jasińskim. Akordeonista stworzył muzykę, która doskonale oddaje atmosferę i emocje towarzyszące procesowi poszukiwania swojego wewnętrznego domu. To połączenie obrazu i dźwięku przenosi naszą wyobraźnię w niezwykłą podróż przez różne sfery ludzkiego doświadczenia. Kompozycje będzie można usłyszeć podczas trwania wystawy.

Wystawa będzie otwarta od 15 listopada do 3 grudnia, od wtorku do piątku w godzinach od 16:00 do 20:00, oraz w soboty i niedziele od 12:00 do 20:00.

Projekt został dofinansowany przez miasto stołeczne Warszawa.