null

Eurowarsztat - projekt Marty Romankiv w Galerii Rynek 30

Drukuj otwiera się w nowej karcie
09.03.2023 11:00 - 30.07.2023 17:00
Na ciemnym tle zdjęcie młodej kobiety z ciemnymi włosami. Napis wystawa 9 marca - 30 lipca Eurowarsztat Marta Romankiv
Autor: materiały Muzeum Warszawy

Od 9 marca można będzie oglądać warszawską odsłonę projektu Marty Romankiv „Eurowarsztat". Wcześniej był prezentowany m.in. w Poznaniu.

Urodzona we Lwowie artystka od wielu lat mieszka, studiuje i pracuje w Polsce. Romankiv pyta migrantów i migrantki o to, jak widzą przyszłość Europy. Oddaje im przestrzeń i głos, tak często marginalizowany w debacie publicznej.

Marta Romankiv wraz z osobami pochodzącymi z różnych części świata zastanawia się, co Unia Europejska może zrobić dla polepszenia jakości życia osób mieszkających i pracujących na jej terenie, które nie posiadają europejskich paszportów. Na nagranych przez artystkę filmach migranci i migrantki opowiadają o własnych wizjach przyszłości oraz proponują niezbędne według nich zmiany społeczne.

Projekt zakłada prezentację kilku nagranych wcześniej wywiadów (m.in. w Krakowie i Poznaniu) oraz realizację kolejnych w Galerii Rynek 30. Działanie ma charakter otwarty, jest fragmentem rozprawy doktorskiej Marty Romankiv. Wcześniej był pokazywany m. in. w Pawilonie Poznań.

Wstęp – 1 zł. W czwartki wstęp bezpłatny.

Więcej informacji – na stronie Muzeum Warszawy.

Sprawdź lokalizację na mapie