null

Wystawa “Błysk, mat, kolor” na finiszu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Rynek Starego Miasta, 1993 r. | Autor: Sylwester Braun

To już finał wystawy “Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90”. Można ją oglądać jeszcze tylko do 19 lutego. Muzeum Warszawy wydłuża godziny otwarcia ekspozycji w weekendy i zachęca do udziału w wydarzeniach towarzyszących.

Wystawa „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.” sięga do archiwów profesjonalnych fotografów, fotoreporterów, artystów, ale i do prywatnych rodzinnych albumów. Fotografia była wtedy powszechnym sposobem zapisu rzeczywistości, która stale się zmieniała. Miastem zawładnęły kolorowe reklamy, wyrosły szklane wieżowce, na ulicach odbywał się wolny handel, szły nimi protesty i strajki.

Czas kontrastów, zmian i przełomów. Najpełniej został utrwalony na fotografiach. Zdjęcia profesjonalne i amatorskie, reportaże i fotografia artystyczna tworzą portret Warszawy w latach 90. Ponad tysiąc zdjęć i filmów autorstwa niemal stu twórców i twórczyń, w tym Hartwiga, Niedenthala, Rolkego, Millera, Bohdziewicz, Musiałówny, Białej czy Łozińskiego.

W dniach 4-5, 11-12, i 18-19 lutego Muzeum Warszawy wystawę “Błysk, mat, kolor” można zwiedzać w wydłużonych godzinach – od 11:00 do 20:00. 

Polecamy wydarzenia towarzyszące wystawie – szczegóły na stronie Muzeum.