null

"Ballady i romanse" w zupełnie nowej oprawie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
na czerwonym tle tytuł "Powrót taty", pod nim trzy sylwetki w kształcie drzew, z podpisem "Brody ich długie, kręcone wąsiska, wzrok dziki, suknia plugawa"
"Ballady i romanse" - ilustracja Anny Pałosz

W czasie spacerów po Trakcie Królewskim warto skręcić w ulicę Kozią i odwiedzić zieleniec przy Muzeum Karykatury. Można tam obejrzeć plenerową wystawę "Świteź" przygotowaną przez Annę Pałosz.

Na wystawę składają się plansze z ilustracjami Anny Pałosz do “Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. To grafiki wykorzystane w grze karcianej – wersja finalna ma format kart do pokera, mieszczących się w małym pudełku. Gra połączona jest kodami QR z internetową platformą wiedzy www.mickiewicz.promocjaksiazki.pl.

Mickiewicz dla młodych

Odbiorcami są młodzi ludzie, którzy uwielbiają gry i literaturę fantastyczną, natomiast trudniej im sięgnąć po klasykę literacką. Artystka odeszła od tradycyjnych wyobrażeń i znalazła współczesną, znacznie bardziej dostępną, formę graficzną dla kanonicznego dzieła. 

Wystawę można będzie oglądać na zieleńcu Muzeum Karykatury przy ulicy Koziej 11 do 12 października. Później ekspozycja wyruszy na Litwę.